Mých TOP 5 krimi filmů

10. února 2018 v 16:24 | Teri |  Články
Dala jsem si za domácí úkol sepsat mých pět největších favoritů mezi filmy krimi žánru. Ovšem omezit se jen na pět filmů je náročný úkol.
Jsem fanda Kmotra, miluju Hitchcockovy filmy noir a můžu se postopáté podívat na komediální krimi Někdo to rád horké. Přesto jsem se rozhodla do žebříčku začlenit spíše filmy z posledních třiceti let, protože jsou pro současného většinového diváka stravitelnější.
Takže jestli máte rádi trochu toho napětí, pokřivených myslí a silných příběhů, rozhodně neváhejte a omrkněte některý z mých pěti nejoblíbenějších krimi filmů.

Viděli jste některé z nich? A jak se vám líbily?

Volný pád (1993)
Michael Douglas jako antihrdina. Trochu nezvyk mít jako hlavní postavu masového vraha. Ale jestli jste tu a tam kritičtí ke společnosti, film s poselstvím o naší zvrácené době je přesně pro vás.

Občan X (1995)
Kdo se trochu zajímá i o skutečné krimi případy, nejspíš někdy slyšel o jménu Andrej Čikatilo. Tenhle sovětský sériový vrah měl na svědomí nejméně 53 osob, z velké části i dětí. Vyšetřování jeho zločinů a jeho životu se věnuje neskutečně silný film, který aspoň ze mě vyždímal litry slz a který vykresluje podivné praktiky sovětských vyšetřovatelů.
Kult hákového kříže (1998)
Za mě jeden z nejsilnějších filmových konců. Násilí plodí jen násilí a to je hlavním myšlenkou antirasistického snímku.
Drive (2011)
Tenhle film není třeba popisovat, ten je třeba vidět. Někomu možná nemusí sedět pomalé tempo, já jsem naopak ohromena krásnou kamerou, prostředím nočního L.A. a elektronickým soudtrackem stylizovaným do osmdesátých let. No a samozřejmě jsem ženská, takže trocha té hořkosladké romantiky s nádechem starších filmů noir je to, proč mi film učaroval.
Slídil (2014)
Spojte si první Volný pád, předchozí Drive a dostanete Slídila. Opět noční L.A., znovu cvok v hlavní roli. Psychopatického novináře tady úžasně ztvárnil můj oblíbený Jake Gyllenhaal. Film hledá otázky na to, kde jsou morální hranice novináře a kam by překračování těchto hranic mohlo vést.
Další favorité: Pojistka smrti (1944), Někdo to rád horké (1959), Bonnie a Clyde (1967), Trainspotting (1996), Zrůda (2003), Slon (2003), Mandragora (1997)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama