Mých TOP 5 thrillerů

11. února 2018 v 15:14 | Teri |  Články
Mezi žánrem krimi a thrillerem existuje jen tenká hranice. Dnes vám chci představit filmy, u kterých si přijdou na své milovníci napětí.

Chystáte se na některý z nich?

Mlčení jehňátek
Viděla jsem snad tisíckrát a pokaždé tu najdu nový detail. Bravurně propracovaná režie stojící na předloze Thomase Harrise buduje už od počátku filmu hutnou atmosféru. Navíc duo Anthony Hopkins a Jodie Foster jiskří zvláštní chemií.
Věděli jste, že postava Hannibala Lectera byla částečně inspirovaná vrahem Tedem Bundym, který sám vystudoval psychologii? A že námět byl postaven na základě příběhu, kdy Ted Bundy pomáhal z cely dopadnout jiného vraha, Garyho Ridgwaye?

Mlčení jehňátekPsycho
Jestli bych měla najít jeden film s nejméně předvídatelným zvratem, pak je to Psycho. Očekávejte vyražený dech, nervy nadranc a bezesnou noc.
Znamení
M. Night Shyamalan je vůbec můj oblíbený režisér. Pár let po Šestém smyslu se vrhl do sci-fi thrilleru Znamení. Tenhle film si od začátku hraje se zdánlivě náhodnými detaily, které se ve finále spojí. Jednu myšlenku si z filmu rozhodně odnesete. Něco, co se vám zprvu může zdát jako problém, může mít nějaký smysl.
Okno do dvora
Hitchcock podruhé. Ten pán je prostě král thrilleru a tak musí ovládnout i můj žebříček. Vypiplaný film, který je dokonalý filmovou řečí i hereckým výkonem Jamese Stewarta. Jeho postava J. B. Jeffa musí trávit kvůli zlomené noze čas doma a tak vysedává celé dny u okna a pozoruje sousedy. Když se stane svědkem vraždy, nikdo mu nevěří. A co víc, časem přestává věřit sám sobě. Myslíte, že se napínavý film nedá natočit z jednoho prostředí? Pak se pletete.
Ucho
Ne jen mezi hollywoodskými filmy narazíte na skvost. V našich poměrech má sice tradici komedie a detektivka. Sedmdesátá léta normalizace ale přinesla dobu, kdy se lidé báli vyjadřovat k politickým poměrům. A zlá doba přináší zajímavé náměty. Jiřina Bohdalová a Radek Brzobohatý jako manželé, kteří kvůli odposlechům propadají paranoie. Film byl v té době zakázán pro svůj otevřený postoj k tehdejší politice. Co víc říct? No, Kachyňa :)
Další favorité: Let číslo 93 (2006), Sedm (1995), Dear Mr. Gacy (2010), Expres foto (2002)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama