Sexuální skandály, které otřásly Hollywoodem

7. února 2018 v 14:43 | Teri |  Články
Film byl vždy moje srdcová záležitost. A tak sdílím článek, který jsem napsala před pár měsíci.
_________________________________________________________________________________________

Ještě na začátku listopadu, kdy byl vlivný americký producent Harvey Weinstein nařčen ze sexuálního obtěžování hereček, by málokdo čekal, jak velká aféra se z toho vyklube. Že je ale lesk Hollywoodu jen pozlátko, nepřekvapí nikoho. Skandálů, které pošpinily pověst filmové smetánky, nebylo za celou historii kinematografie málo.

Fatty Arbucle: Nehoda nebo vražda?

Začněme pěkně popořádku. A také zostra. Jedním z největších skandálů némě éry filmu bylo podezření z vraždy, kterou měla spáchat tehdejší herecká hvězda, známý komik Roscoe "Fatty" Arbucle.
3. září 1921 se Fattymu podařilo to, co málokomu před ním - podepsal smlouvu, která mu zajistila na tu dobu nevídaný honorář. A to bylo třeba náležitě oslavit.
Fatty dorazil do hotelu St. Francis v San Franciscu společně s herečkou Bambine Maude Delmontovou a mladičkou Virginií Rappeovou. Virginie se prezentovala jako herečka a tou dobou se mezi ostatními herci šuškalo, že mladá žena využívá svého těla k získání dalších rolí.
Oslava se protáhla až na tři dny. Pátého září svědci zaslechli Virginiin křik z Fattyho apartmánu. Když se snažili zjistit, co se děje, vypotácel se Fatty v žoviální náladě, za nímž se linuly podivné zvuky připomínající agonické chroptění. Přítomní vešli do místnosti a našli Virginii svíjející se v bolestech. I přes veškerou pomoc herečka druhý den zemřela.
Při pitvě Virginie se zjistilo, že příčinou úmrtí bylo prasknutí močového měchýře. Podle dohadů bylo zranění způsobeno právě slavným hercem, který Virginii nechtěl pustit na toaletu a mladou ženu s plným měchýřem zalehl. Tisk se aféry chytl a začal šířit bizarní teorie. Jedna z těch nejdivočejších byla, že měl známý herec nacpat Virginii do intimních míst lahev od šampaňského. Novináře ovšem nezaujal pouze Fatty - na povrch také vyplavaly informace o tom, jak se začínající herečky snaží prosadit. Bambine Maude Delmontová, která Virginii do hotelu dovedla, totiž fungovala jako pravidelná dohazovačka.
Fatty Arbucle si prošel nekonečným kolem obhajoby a v posledním soudním procesu byl zproštěn viny. I přesto, že soud vyvrátil spekulace o znásilnění a nenašel ani důkazy o Fattyho podílu na smrti herečky, filmoví nadšenci byli jiného názoru. Fatty upadl v zapomnění a už nikdy se mu nepodařilo získat zašlou slávu zpátky.

Roman Polanski: Od oběti zločincem

S režisérem Romanem Polanskim se život nikdy nemazlil. Kvůli židovskému původu prožil dětství v ghettu a rodičům vděčil za záchranu před koncentračním táborem. Další obrovskou ranou pro něj byla vražda jeho milované a tou dobou těhotné partnerky Sharon Tate, kterou zavraždila šílená skupina kolem Charlese Mansona. Tato událost na sebe kvůli obrovské brutalitě strhla velkou pozornost veřejnosti.
Zrak všech se na Polanského upřel znovu, a to když se médiím svěřila matka třináctileté Samanthy Gaileyové. Roman Polanski prý znásilnil její dceru.
Paní Gaileyová chtěla mít z dcery modelku a snažila se dívku protlačovat, kde se dalo. Inkriminovaný večer vše začalo nevinným focením Samanthy v plavkách. Když se přešlo k focení Samanthy bez plavek, matka byla stále přítomna. Dál už je jasné zejména to, že po odchodu matky Polanski nabídl dívce uvolňující tabletky a šampaňské a nakonec došlo k pohlavnímu styku.
Slavný režisér se sice obhajoval, že o věku Samanthy nevěděl a že navíc už nebyla panna, zákon však platí pro všechny stejně.
Roman Polanski si díky přiznání k sexu s nezletilou a dohodě odseděl pár týdnů. Jakmile se však dostal na svobodu, soudce si dohodu rozmyslel a Polanski se rozhodl pro jistotu utéct do Francie.
Klid ale nenašel ani v Evropě. Po letech, kdy celá událost zdánlivě vyšuměla, byl zadržen při návštěvě Švýcarska. A krátce na to se spustila lavina přiznání od žen, které se označily za další Polanského oběti. Z vazby byl režisér sice propuštěn, ale nálepku násilníka už si tento pán jen tak neodpáře.

Charlie Sheen: Sukničkář dostižen životním stylem

Na podzim 2015 všechny šokovala náhlá zpráva o smrtelném viru, který se šíří mezi americkými celebritami. Některý z herců, který udržoval poměr s mnohými hvězdami, je údajně HIV pozitivní.
Totožnost onoho slavného proutníka se však zprvu tajila. A to vyvolalo paniku, kvůli které se, s nadsázkou řečeno, čekaly na HIV testy fronty. Navíc probíhaly vášnivé diskuze o tom, kdo by tím prominentním nakaženým mohl být. Mluvilo se například o Leonardu DiCapriovi nebo Jimmu Carreym. Teprve spekulace a vydírání donutily onoho utajovaného herce promluvit.
V rozhlasovém pořadu The Kyle and Jackie O Show přiznal známý hollywoodský Casanova a hvězda seriálu Dva a půl chlapa Charlie Sheen, že tím HIV pozitivním hercem je on.
Taková informace vzhledem k pověsti Charlieho Sheena vyděsila mnohé. A začalo se mluvit o tom, proč herec tento fakt nepřiznal už dřív. Sheen byl dokonce kolegyněmi osočován z toho, že je mohl nakazit při líbacích scénách. Či snad i mimo natáčení.

Kde je pravda, ví hlavně on sám. Jisté je však to, že Charlie Sheen, který si dlouhé roky užíval přízně žen, bude muset vzít zavděk sexuální abstinenci. A v době, kdy počty nově nakažených rostou, je dobře, že se díky jeho otevřenosti mluví o tématu HIV a AIDS znovu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama