Krimi zápletky, které se staly inspirací pro film - I. díl

3. dubna 2018 v 12:56 | Teri |  Články
Krimi mě baví v různých podobách. Ráda sleduju dokumenty, ráda o něm čtu, ráda o něm píšu. A od dob, kdy jsem krimi tematice propadla, jsem zjistila, že hodně z reálných případů už vlastně odněkud znám. Odkud? Z filmů. Tvůrci se totiž přirozeně inspirují ve skutečných událostech. Proto jsem se rozhodla využít prostor a podělit se o pár zajímavých zápletek, které se skutečně staly, a které pak spisovatele a filmaře inspirovaly k fiktivnímu dílu.

Ted Bundy - sériový vrah, který pomáhal dopadnout jiného vraha
Koho by napadlo, že ve službách policie bude na okamžik "pracovat" někdo, po kom ochránci zákona před lety sami pátrali?
Theodor Robert Bundy byl jeden z nejhorších vrahů americké historie. Jeho rukou zemřelo nejméně 30 mladých žen. Bundy ale rozhodně nepatřil mezi nevzdělance. Byl to vystudovaný psycholog.
V době, kdy už byl Bundy za mřížemi a čekal na popravu, mladé Američanky se třásly strachy z dalšího psychopata. Z Garyho Ridgwaye. Ten je dodnes považován za vůbec nejhoršího sériového vraha USA.
Detektivu Robertu Keppelovi, který kdysi pátral i po Bundym, se sám Bundy ozval s návrhem. Domníval se, že jako absolvent psychologie vypracuje solidní psychologický profil pachatele. Vrah vrahovi přece musí rozumět lépe než kdejaký teoretik...
K odhalení Garyho Ridgwaye sice vedlo hlavně zdokonalení DNA profilování, přesto se dalo říct, že Bundyho profil byl o dost přesnější než profil vypracovaný odborníky z FBI. Bundy správně odhadnul, že podle času vražd musí v té době neznámý vrah pracovat na směny. A Gary Ridgway skutečně pracoval na směny. Bundy také správně vydedukoval, že se vrah vrací ke svým obětem. I to policie, bohužel až po dopadení, potvrdila.
Proč Bundy policii pomáhal, to bylo záhadou, ke zmírnění trestu smrti na doživotí by tak či tak nedošlo. Snad tím chtěl upoutat pozornost, když na něj média začala postupně zapomínat.
Vrah pomáhá dopadnout jiného vraha. Říkáte si - ironie osudu. Ale, nepřipomíná vám to jeden slavný thriller z pera Thomase Harrise...?


Ted Bundy

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama