Krimi zápletky, které se staly inspirací pro film - II. díl

3. dubna 2018 v 15:01 | Teri |  Články
Gacyho Poslední oběť
Jedním z notoricky známých vrahů Spojených států je John Wayne Gacy, vážený podnikatel se slabostí pro mladé muže. Člověk s dvěma tvářemi, který se kromě vražd převlékal za klauna, aby potěšil děti v nemocnicích. Ten, který inspiroval Stephena Kinga k napsání románu To...
John Wayne Gacy je pro příběhotvůrce zajímavou studnicí inspirace. Mě ale před lety oslovil příběh studenta trestního práva, který se dá považovat za jeho poslední oběť. Za oběť, které Gacy dokázal ublížit i z cely smrti. A to bez fyzického násilí.
Jason Michael Moss byl studentem práv a za semestrální projekt si vybral téma sériových vrahů. Proto si s několika ze známých odsouzených vrahů začal i dopisovat. Jedním z adresátů byl i John Wayne Gacy.
Mezi Mossem a Gacym probíhaly noční telefonáty. Zprvu byl Moss nadšen, že Gacy zareagoval na jeho dopis, věci se mu ale začaly vymykat kontrole. Jak Moss ve své knize popisuje, Gacy na něj pravděpodobně využíval stejných manipulativních technik jako na chlapce, které předtím vraždil.
Moss chtěl kontakt ukončit, Gacy však Mossovi začal vyhrožovat - prý má své lidi venku a pokud bude chtít, Moss na to doplatí. Po čase došlo na setkání ve věznici. Během návštěvy Gacy Mossovi sdělil, že by ho mohl kdykoliv zabít. Navíc studentovi naznačil, že by s ním chtěl mít sexuální styk. Tak jako míval se svými obětmi. Moss to odmítnul a věznici opustil.
Po návštěvě za Gacym spálil mosty. O pár měsíců později, 10. května 1994 byl Gacy popraven injekcí.
Jason Moss ho však nepřežil o moc déle. V ruce 2006 totiž spáchal sebevraždu. Jestli si z dopisování s Gacym odnesl nějaké trauma, nebo ho podobná témata přitahovala právě kvůli depresivní osobnosti, je podobné jako otázka, zda bylo dřív slepice nebo vejce. Jasné však je, že Mossova kniha o zážitku se stala bestsellerem a čtyři roky po jeho smrti byla navíc zfilmována. Film najdete pod názvem Dear Mr. Gacy.

J. W. Gacy a Jason Moss

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama