Krimi zápletky, které se staly inspirací pro film - III. díl

3. dubna 2018 v 16:23 | Teri |  Články
Vystudovala práva, aby osvobodila bratra z vězení

Abych tohle téma doplnila něčím pozitivnějším, existují i krimi příběhy, které vás chytnou za srdce. Síla lidské vůle a odvaha vzepřít se nespravedlosti jsou hlavními tématem příběhu sourozenců Watersových.
V květnu roku 1980 byla oloupena a brutálně zavražděna Katharina Reitz Brow. Policisté ukázali na Kennetha Waterse, který měl na krku jako recidivista majetkovou trestnou činnost a kromě toho byl Katheriin soused. Navíc se údajně měl přiznat jeho bývalé přítelkyni - aspoň tak to řekla před soudem. A tak Kennyho soud poslal za mříže na doživotí.
Až sem by to bylo v pořádku, vrah přeci skončil ve vězení. Nebo ne?
Kenneth Waters pocházel ze sociálně slabé rodiny obklopen dalšími osmi sourozenci. Nejbližší vztah měl však se sestrou Betty Anne Waters.
Betty, ostatně jako většina rodinných příslušníků odsouzených, věřila v jeho nevinu. Věřila v ni však tak urputně, že se rozhodla kvůli bratrovi vystudovat práva a osvobodit ho na vlastní pěst. Na právníka totiž rodina neměla rozpočet.
Studium nebylo žádný med, vzhledem k tomu, že se Betty starala o rodinu a chodila do zaměstnání. Přesto se jí povedlo práva úspěšně dokončit. A co víc, podařilo se jí najít důkazní materiál z místa činu a dokázat tak, že DNA, kterou na místě činu zanechal pachatel, nepatřila jejímu bratrovi. Navíc se ukázalo, že svědci, kteří u soudu před lety svědčili pro Kennyho vinu, byli ke svědectví donuceni. Policista, který vedl nové vyšetřování, se utvrdil v tom, že první vyšetřování bylo odfláknuté. Jedna pochybnost střídala druhou. A tak byl Kenneth Waters po dlouhých osmnácti letech propuštěn na svobodu.
Kenny si svobody sice moc dlouho neužil, smrtelná nehoda na sebe nenechala dlouho čekat. Ovšem aspoň zemřel obklopen svojí rodinou, ne zdmi věznice.
Nejsmutnější tak na příběhu zůstává fakt, že vrah Kathariny je dodnes neznámý. Její dcera Alicia za spravedlnost stále bojuje a podle mých posledních informací stále věří ve Watersovu vinu.
Film, ačkoliv v trochu pozměněné verzi, byl zfilmován pod názvem Odsouzení (2010). V hlavní roli Hilary Swank a Sam Rockwell.

Kenneth Waters a Betty Anne Waters
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama